فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

کتابخانه‌های عمومی شهرستان پاسارگاد مسابقه کتابخوانی و نمایشگاه کتاب برگزار کردند

کتابخانه‌های عمومی شهرستان پاسارگاد همزمان با هفته دفاع مقدس؛ مسابقه کتابخوانی و نمایشگاه کتاب برگزار کرد.

به گزارش اداره کتابخانههای عمومی شهرستان پاسارگاد همزمان با فرا رسیدن هفته دفاع مقدس 1401 ، با همکاری ناحیه مقاومت  سپاه شهرستان پاسارگاد مسابقه کتابخوانی از کتاب «بابانظر» برگزار شد.
اين مسابقه با هدف ارتقاي سطح آگاهي شهروندان و ترويج فرهنگ كتابخواني و گرامي‌داشت ياد و خاطره شهيدان هشت سال دفاع مقدس صورت پذيرفت.
کتاب «بابا نظر» اثر مصطفی رحیمی شرح خاطرات شفاهی شهید محمدحسن نظرنژاد در مصاحبه با حسین بیضایی است. این اثر دریچه تازه‌ای به برخی زوایای ناشناخته انقلاب و دفاع مقدس گشوده است. مؤلف در این اثر با گزارش و زبانی خواندنی از زندگی و مبارزات مردی پرده بر می‌دارد که تعبیر مجسمی از جوانمردی و ایثار بود. این جانباز 95 درصد با حضوری طولانی و مستمر در جبهه‌های جنگ، در سال 75 به شهادت رسید.
 
به همین مناسبت؛ نمایشگاه کتابهای دفاع مقدس نیز در محل مصلای نماز جمعه شهرستان پاسارگاد برپا شد.
این نمایشگاه که با محوریت توسعه فرهنگ ایثار و شهادت  و معرفی آثار مکتوب نویسندگان در حوزه دفاع مقدس، با هدف ایجاد و احیاء فرهنگ کتاب خوانی و آشنایی نسل های بعد از جنگ تحمیلی با فرهنگ شهادت و ایثار برگزار شد، می‌تواند پشتوانه‌ای برای آیندگان و جوانان مشتاق در این حوزه باشد.
این نمایشگاه که با 120جلد کتاب دفاع مقدس برگزار شده بود مورد استقبال مردم قرار گرفت. حجت‌الاسلام محمدامین عزیزی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان پاسارگاد به همراه مهدی علی‌پور فرماندار شهرستان و جمعی از مسئولین شهرستان هم از نمایشگاه بازدید کردند .
 
نسخه قابل چاپ