فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت روز بزرگداشت حافظ شیرازی؛

حضور نخبگان روستایی در کتابخانه عمومی روستای دوستدارکتاب جایدشت

به مناسبت روزبزرگداشت حافظ شیرازی چند تن از نخبگان بومی روستای دوستدار کتاب جایدشت از کتابخانه عمومی اباعبدالله‌الحسین(ع) جایدشت بازدید کردند.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فیروزآباد؛ به مناسبت روز بزرگداشت حافظ شیرازی چند تن از نخبگان بومی روستای دوستدارکتاب جایدشت از کتابخانه عمومی اباعبدالله‌الحسین(ع) جایدشت بازدید کردند.
در این بازدید؛ داریوش حیدری قشقایی عضو هیئت علمی مرکزآموزش عالی شهرستان محلات، نویسنده و نخبه ی علم ریاضی، ضمن گرامی داشت هفته ی کودک و روز بزرگداشت حافظ شیرازی کتابخانه های روستایی را بستر ظهور و بالندگی حافظ های معاصر دانست و با ارائه ی پیشنهادات و روش هایی برای تقویت بُعد علمی وآموزشی کتابخانه عمومی روستای دوستدارکتاب با حضور در برنامه ی  فرهنگی «قصه های سرزمین مادری» از کتابدارروستا مبدع و مجری این طرح خلاقانه قدردانی کرد و با حضور درکنار کودکان روستایی  نسبت به دستاورد های این طرح  از جمله  حفظ فرهنگ وسنت اصیل عشایر و روستا و پرورش نسل هویت مند وکتابخوان روستایی ابراز امیدواری نمود.
در ادامه میلاد کریمیِ بور بور محقق و عضو کادر پزشکی شهرستان لامرد از بومیان روستاهای هم جوار جایدشت (روستای روزبدان) ضمن بازدید وآشنایی با فعالیت‌های کتابخانه؛ خلاقیت «قصه های سرزمین مادری» را طرحی بکر شیرین و قابل تعمیم در میان تمام اقوام ایرانی دانست و معضل امروز را ضعف آشنایی جوانان با هویت سنتی و فرهنگی خود قلمدادکرد.
همچنین؛ آرمان بهمن نژاد،جوان کتابخوان  روستایی، به آموزش نویسندگی داستان های شفاهی روستا و عشایر به کودکان درقالب «قصه های سرزمین مادری» پرداخت و کودکان عشایر مراسم عاشقان پرچم و انقلاب اسلامی را برگزارکردند.
 
نسخه قابل چاپ