فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

در ادامه برگزاری برنامه‌های هفته کتاب؛

استقبال گسترده پاسارگادی‌ها از کارگاه آموزشی «خانواده فطری»

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی کارگاه آموزشی «خانواده فطری» در شهرستان پاسارگاد با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و دیگر ادارات فرهنگی برگزار گردید.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پاسارگاد، کارگاه سه روزه ای با عنوان «خانواده فطری» با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، بسیج، آموزش و پرورش و دیگر ارگان های فرهنگی در روزهای 28، 29 و 30 آبان ماه 1401 در محل کانون شهید فهمیده سعادتشهر برگزار شد.
این دوره آموزشی با حضور و سخنرانی  افلاکیان از شهر قم برگزار شد و موضوعاتی همچون خانواده و احترام به والدین، فرزندآوری، فرزندپروری، آموزش پیش از ازدواج، ازدواج و روابط بین همسرو فرزند و آیین همسرداری در کارگاه مطرح و به خانواده ها و شرکت کنندگان، آموزش داده شد.
افلاکیان، خانواده را اصلی‌ترین پایگاه رشد و شکوفایی شخصیت و پرورش مهارت‌های اجتماعی کودکان و نوجوانان دانست و بیان داشت: خانواده مانند حلقه‌های زنجیر اجتماع، اساسی‌ترین سهم را در سلامت و اعتلای جوامع بشری برعهده دارد ، به طوری که بخش قابل توجهی از شکل‌گیری شخصیت، تبلور رفتارهای اجتماعی ، تعاملات بین فردی و مسئولیت پذیری انسان ها حاصل چگونگی بازخوردها ،‌بینش ها و تجارب افراد در زندگی خانوادگی است.
وی در ادامه به حفظ ارزش های بنیادین خانواده و پرهیز از مصادیق غفلت از بنیان خانواده که موجب دورشدن بشر از حیات حقیقی و سقوط آن به ورطه نابودی است تاکید کرد.
در این نشست؛ دادوند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان به نقش و اهمیت خانواده در جامعه اشاره کرد و افزود: جامعه ای پویا و سرزنده خواهد بود که در آن خانواده هایش آگاه و پرانرژی بوده و به مسئولیتهای اجتماعی خود عمل نماید.
در ادامه سلمان جهانگیر مسئول کتابخانه شهید خبازی سعادتشهر، کتاب «مهارتهای زندگی» نوشته حسین خنیفر را معرفی نمود و گفت: جامعه ای خوب و بانشاط خواهد بود که در آن خانواده هایش آگاه و مسئولیت پذیر باشند و در زمینه آگاهی بخشی به خانواده ها همیشه کتابخانه ها در همه جوامع پیشرو بوده اند.
 
نسخه قابل چاپ