فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

امام جمعه لارستان؛

کتاب می‌تواند خط سیر افکار یک جامعه را تحت تاثیر قرار دهد

به مناسبت هفته بسیج، کتابداران لارستان با امام جمعه شهرستان دیدار کردند.

 به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لارستان؛ روز سه‌شنبه اول آذرماه، با آغاز هفته بسیج کتابداران کتابخانه های لارستان به همراه اعضای انجمن شهرستان با حجت الاسلام سید مختارموسوی‌خرم امام جمعه لارستان دیدار و گفتگو کردند.
در این نشست؛ حجت الاسلام موسوی خرم امام جمعه لارستان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و فعالیتهای ارزشمند کتابداران و اداره کتابخانه ها هم در بخش سخت افزاری وهم نرم افزاری اذعان داشت: امروز بیش از هرزمان دیگر نیازمند افزایش بینش و معرفت اسلامی در مردم وجامعه هستیم و این رسالت مجموعه کتابخانه ها را بیشتر و سنگین تر می کند.
وی در ادامه گفت: کتاب میتواند خط سیر افکار یک جامعه را تحت تاثیر قرار دهد لذا توجه به محتوای کتابها و معرفی کتابهای خوب به ویژه در میان نوجوانان وجوانان میتواند آگاهی های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را در میان نسل جوان و نوجوان ما افزایش دهد و معضلات و مصائب کنونی را تعدیل نماید و انشالله جامعه را به سوی آرامش و بهسازی اجتماع پیش ببرد
امام جمعه لارستان در ادامه به معرفی  کتاب «سلام بر ابراهیم» پرداخت و آن را یکی از بهترین کتابهای عرصه دفاع مقدس دانست که خواندن آن بر همه آحاد مردم بزرگ وکوچک توصیه می‌شود. وی آزادی در انتخاب کتاب را حق هر فردی دانسته ولیکن رسالت کتابداران و مشاورین حوزه کتاب برای معرفی کتابهایی که بتواند تاریخ، فرهنگ و دین باوری را در مردم ما علی الخصوص جوانان و نوجوانان تقویت کند بسیار حائز اهمیت است.
در این دیدار محمد معتمدیان رییس اداره کتابخانه‌های شهرستان ضمن تبریک هفته کتاب به ارائه گزارش مبسوطی از فعالیتهای حوزه کتاب وکتابخوانی در شهرستان پرداخت و عنوان کرد: همه کتابداران سربازان و بسیجیان عرصه فرهنگ بوده و کتابخانه ها سنگر مقابله با دشمنان وکتاب سلاح مبارزه با هرنوع نفوذ جنگ نرم دشمنان است.
وی معرفی کتابهای خوب، نشست کتابخوان و برگزاری  دهها برنامه فرهنگی و ترویجی فرهنگ کتاب وکتابخوانی از جمله فعالتهای موثر در ارتقای آگاهی های عمومی جامعه دانست که حمایت مسئولین و عامه مردم از این برنامه ها میتواند به معرفی بهتر و بیشتر ارزشها و دستاوردهای نظام مقدس اسلامی کمک نماید.
نسخه قابل چاپ