فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

در ادامه برنامه‌های هفته کتاب؛

برگزاری برنامه‌های فرهنگی ترویجی کتاب محور در زرقان

کتابخانه‌های عمومی زرقان در ادامه هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، برنامه‌های فرهنگی ترویجی خود را ادامه دادند.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان زرقان؛ در ادامه هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، برنامه‌های فرهنگی ترویجی کتابخانه‌های عمومی زرقان ادامه یافت.
 
رونمایی از کتاب
به مناسبت هفته کتاب، آیین رونمایی از کتاب «گنجینه متن و نقش در قبرستان بردبسته زرقان» اثر زهرا معینی و منصوره معینی، روز یکشنبه 29 آبان ماه 1401 ، در محل کتابخانه شهدای گمنام زرقان با حضور احسان خازن فرماندار، محمد محمدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، احمد جعفری رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی زرقان، دهقان رییس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نویسندگان کتاب و جمعی از فرهیختگان شهرستان، کتابداران کتابخانه های عمومی و اعضای فعال کتابخانه برگزار شد.
در این نشست؛ احسان خازن، فرماندار، با اشاره به اینکه چنین کتابهایی می تواند پل ارتباطی بین نسل های قبل و نسل آینده باشد، بر لزوم حفاظت از سنگهای قبرستان‌ها تاکید نمود و گفت که اینها مظهر مدنیت هستند.
محمد محمدی رییس اداره کتابخانه‌های عمومی بر نقش چنین برنامه های فرهنگی در ترغیب نویسندگان بومی، ایجاد انگیزه و معرفی آثار آن‌ها  در سطح شهرستان تاکید نمود و از فرهیختگان و مسئولین حاضر در جلسه تشکر کرد.
سپس منصوره معینی به معرفی کتاب از جنبه های نقوش موجود در کتاب پرداخت و زهرا معینی درباره اشعار و متون کتاب توضیح داد.
در انتها با تقدیم هدایا از اعضای کتابخانه و با اهدای لوح سپاس از نویسندگان کتاب تقدیر به عمل آمد.
طی این نشست، فرماندار از بخش های مختلف کتابخانه بازدید به عمل آورد و با تکمیل فرم به عضویت کتابخانه درآمدند. همچنین با جمعی از اعضای کتابخانه با خواندن شعر و معرفی کتاب به گفتگو پرداختند.
 
کارگاه آموزشی
با توجه به اهمیت تربیت فرزندان بویژه تاثیر آن در نسل های آینده،  و همچنین تاکید بر آگاه سازی خانواده ها و آموزش مهارت های زندگی، کارگاه آموزشی با عنوان «مهارت فرزندپروری» با تدریس شهرام حاجی رضایی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و مشاور مرکز ضیغمی شهرستان زرقان در بستر اسکای روم اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زرقان، روز یکشنبه 6 آذر 1401 برگزار گردید.
این کارگاه، با معرفی انواع روش های فرزندپروری و معرفی اصطلاحات مربوط آغاز شد سپس به این مساله اشاره شد که هر فرزندی دارای ویژگی های عاطفی، اخلاقی و رفتاری است و والدین باید نسبت به شناخت این ویژگی ها در فرزند خود جدی باشند و بر اساس این ویژگی ها سبک های تربیتی را جهت رفع نیازهای مختلف آن ها و تبدیل شدن به فردی سالم از نظر جسمی و روحی در جامعه، به کار گیرند .
 
نشست کتابخوان
به مناسبت هفته کتاب 1401 نشست کتابخوان در محیط اسکایروم در شهرستان زرقان برگزار شد. طی این نشست کتاب های «آنگاه هدایت شدم» از محمد تیجانی تونسی، «شاداب سازی محیط کتابخانه های عمومی» از ابراهیم افشار و نگار فاضلی، «پستچی» از چیستا یثربی، «سرطان اجتماعی فساد» از فرامرز رفیع پور، «پندهای الهی» از محمدتقی مصباح یزدی و «هنر نه گفتن بدون احساس گناه» از دیمون زاهاریادس معرفی شد.
 
نان با طعم دانایی
در راستای ارتقای سطح مطالعه و تکریم مشتریان، نانوایی سید، واقع در بیست متری سپاه با همکاری اداره کتابخانه ای عمومی شهرستان زرقان در تهیه کتاب و مجله، مجهز به ایستگاه مطالعه شد. با اجرای این طرح، مراجعین نانوایی می توانند در زمان انتظار در صف نانوایی از مطالعه لذت ببرند.
 
نسخه قابل چاپ