فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

با هدف شناسایی دلایل عدم رغبت جامعه به کتاب،

نشست مشترک اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد برگزار شد

نشست مشترک اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد با موضوع دلایل کتابخوان نبودن مردم با نگاه به جامعه آماری لامرد و چگونگی کتابخوان کردن این جامعه برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد، نشست مشترک اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد با موضوع دلایل کتابخوان نبودن مردم با نگاه به جامعه آماری لامرد و چگونگی کتابخوان کردن این جامعه برگزار شد.
حسین قاسمی سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی لامرد،  به نقاط قوت کار نهاد کتابخانه‌ها در امور مختلف فرهنگی اشاره کرد و گفت: کتابخانه‌های عمومی شبکه‌ای است وسیع که جوامع کوچک و بزرگ نمی شناسد و با گسترش در همه جوامع، همه سنین، همه اقشار و همه مذاهب، خدمات خود را به صورت یکسان در جامعه گسترش می دهد. وی افزود: اکنون کتابخانه‌ها پس از آموزش و پرورش وسیع‌ترین پوشش در جامعه را دارد و با فعالیت‌های مختلف فرهنگی، به گسترش فرهنگ کتابخوانی و سایر زمینه‌های فرهنگی کمک می‌نماید.
در این نشست، دانشجویان نظرات خود را با موضوع دلایل کتابخوان نبودن جامعه بیان کردند. گرانی کتاب، کمبود منابع غنی، معیشت و درگیری جامعه با این بخش از زندگی، عدم انگیزه کافی، هدف‌مند نبودن و عدم هدف‌گذاری زندگی، درگیری‌های مختلف فکری و وقت کم و وجود فضای مجازی در دسترس، بخشی از این دلایل بود که به صورت دو طرفه روی آن بحث و بررسی صورت گرفت.
در پایان مصوب شد، این سلسله نشست‌ها در دانشگاه‌های مختلف و همچنین گروه‌های نخبگان ادامه یاید و همچنین برنامه‌های مختلف معرفی کتاب به منظور شناخت مناسب از کتاب‌های مفید در دانشگاه‌ها انجام شود تا نقطه روشنی برای این قشر از جامعه فراهم گردد.
 
نسخه قابل چاپ