فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

به منظور تقدیر از فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی،

دیدار فرماندار و مسئولین شهرستان لارستان با دو نفر از مروجان فرهنگ کتاب و کتابخوانی

به دنبال تدوین برنامه دیدار مسئولین شهرستان با فعالین حوزه کتاب، داریوش دهقان معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، معاونین و محمد معتمدیان رییس اداره کتابخانه‌های شهرستان به همراه جمعی از روسای ادارات شهرستان با منصور پدرام نویسنده و شاعر بنام و پیشکسوت شهرستان و حاج ناصر شهپر جانباز و مروج کتاب و کتابخوانی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لارستان؛ به دنبال تدوین برنامه دیدار مسئولین شهرستان با فعالین حوزه کتاب، داریوش دهقان معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، معاونین و محمد معتمدیان رییس اداره کتابخانه‌های  شهرستان  به همراه جمعی از روسای ادارات شهرستان با منصور پدرام نویسنده و شاعر بنام و پیشکسوت شهرستان و  حاج ناصر شهپر جانباز و مروج کتاب و کتابخوانی دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار ابتدا معتمدیان به معرفی اجمالی شخصیت فرهنگی منصور پدرام  و نیز معرفی آثار وی که در طول دهه های ۷۰_۸۰  و۹۰ تالیف نموده پرداخت.
معتمدیان عنوان کرد: منصور پدرام از جمله شخصیتهای فرهنگی شهرستان هست، که نقش موثری در ایجاد تشکلها و فعالیتهای ادبی شهرستان داشته و همچنین پایه گذار روز نامه میلاد لارستان در دهه ۷۰ بوده است. وی به دلیل عشق و علاقه فراوان به شعر و ادبیات همچنان  در سن ۷۴ سالگی و با وجود ناتونی جسمی مشغول تحقیق وتالیف کتاب است.
 در ادامه داریوش دهقان فرماندار ویژه لارستان، عنوان کرد: خدای بزرگ و مهربان را شاکریم به خاطر وجود شما شاعران عزیز و پیشکسوت که بسی مایه غرور و مباهات هستید، آن‌گاه که در کمال صداقت و درستکاری، بهترین سال‌های عمر خود را در سنگر خدمت به فرهنگ و هنر و تربیت گذراندید و برای تحقق ترویج  و اعتلاء فرهنگ، خالصانه از هیچ کوششی دریغ نورزیدید.
داریوش دهقان با تاکید براین که شاعران نقش اساسی در راستای ارتقای فرهنگ و علم بر جامعه دارند، تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم توجه خاصی به علم و هنر دارد و به قلم قسم یاد می کند. خوشبختانه اشعار هنرمندان در جامعه ما توأم با اخلاق، عرفان و معنویت است و در راستای انتقال مفهوم و ترویج فرهنگ اسلامی، همراه با استدلال و برهان است.
فرماندار ویژه لارستان تصریح کرد: منصور پدرام شاعری است که نقش قلمش بر صفحه فرهنگ و گویش این مرز و بوم ماندگار خواهد بود.
داریوش دهقان در ادامه از منصور پدرام شاعر بنام شهرستان با هدای لوح تقدیر ویک جلد کتاب نفیس تقدیر و تجلیل کردند
 گفتنی است؛ کتاب های شعر «تلواسه»، «زمزمه خیال» و «آوای غزل» از مهمترین آثار چاپ شده منصور پدرام شاعر بنام لارستانی است.
 
به همین مناسبت؛ داریوش دهقان معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان به همراه،  محمد معتمدیان رییس اداره کتابخانه های شهرستان و جمعی از مسئولین شهرستان با حاج ناصر شهپر جانباز و مروج کتاب و کتابخوانی دیدار کردند.
در این دیدار معتمدیان به معرفی و بیان بیوگرافی ناصر شهپر پرداخته و وی را به عنوان یکی از مروجین و سفیران کتاب در سطح شهر لار معرفی کرد واز تلاشهای صادقانه وی در حوزه ترویج کتاب وکتابخوانی تقدیر نمود.
در ادامه داریوش دهقان فرماندار ویژه لارستان در سخنانی اظهار کرد: به برکت خون شهدا و از خودگذشتگی و ایثار جانبازان، ایران اسلامی امروز به قدرت بزرگی در منطقه تبدیل شده است.
وی افزود: جوانمردی، ایستادگی و جانبازی شما عزیزان است که به کشور و ملت‌های مسلمان عزت و آرامش بخشیده و بر این کوه استوار و با عظمت نام ابوالفضل‌العباس (ع) می‌درخشد.
فرماندار ویژه لارستان از زحمات و حمایتهای بی شائبه  این رزمنده و جانباز فرهنگی در عرصه کتاب وکتابخوانی تقدیر نمود و اذعان داشت امروز جنگ نرم دشمن، فرهنگ ایران اسلامی را نشانه رفته و رسالت متولیان فرهنگی به ویژه در عرصه ترویج کتاب وکتابخوانی بیش از پیش سنگین تر شده و باید تلاش مضاعف برای بالا بردن آگاهی های عمومی بکار بست و افرادی چون  ناصر شهپر دیروز در جبهه های حق علیه باطل ایثار کردند و امروز در جبهه فرهنگی وقت و زندگی خود را برای ارتقای آگاهی و بینش مردم شهر لار در طبق اخلاص گذاشته است.
در ادامه ناصر شهپر به ذکر خاطراتی از  دفاع مقدس و نیز ترویج کتاب وکتابخوانی  پرداخته و اذعان داشت تاکنون بیش از هزارکتاب با عناوین متعدد مطالعه نموده است وآمادگی خود را برای هر نوع همکاری با اداره کتابخانه ها و فعالیتهای فرهنگی و ترویجی اعلام نمود. در پایان داریوش دهقان فرماندار شهرستان، از ناصر شهپر با اهدای لوح تقدیر وشاخه گل تقدیر کرد.
نسخه قابل چاپ