فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

با هدف تجلیل و تکریم پیشکسوتان و مفاخر فرهنگی و هنری؛

آیین صحبت‌یار در ممسنی برگزار شد

به همت کتابخانه‌های عمومی، آیین صحبت‌یار، پاسداشت حسن امیری شاعر پیشکسوت در ممسنی برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ممسنی؛ آیین صحبت‌یار  با هدف تجلیل و تکریم پیشکسوتان و مفاخر فرهنگی و هنری شهرستان با حضور مصطفی داودی معاون سیاسی و امنیتی  فرماندار، ،وحید شاسینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سید صدرالله حسینی رئیس اداره کتابخانه های عمومی، حسن محمدی مسئول بسیج هنرمندان و جمعی از اصحاب فرهنگ هنر و رسانه، روز دوشنبه 21 آذر برگزار و در این آیین به پاس زحمات و خدمات فراوان حسن امیری به شعر و ادبیات فارسی در شهرستان ممسنی از وی تجلیل شد.
مصطفی داودی، معاون سیاسی امنیتی فرماندار ممسنی، در این دیدار عنوان کرد: شاعران می توانند در حفظ ارزش‌های نظام و انقلاب نقش مهمی ایفا کنند و زمینه انتقال ارزش‌های اسلامی را به جامعه فراهم کنند.
همچنین، حسن امیری، شاعر پیشکسوت، به بیان خاطرات خود از دوران تحصیل و نحوه علاقه‌مندی به ادبیات و گرایش به شعر و همچنین به آثار شعری مختلف سروده شده اش اشاره کرد و به خوانش  اشعار سروده شده خود برای حاضرین نمود .
گفتنی است؛ حسن امیری از شاعران پیشکسوت و از فرهنگیان بازنشسته شهرستان ممسنی می باشد که اولین مجموعه آثارش را با عنوان «آوای نور و ترنم کوهساران» در سال 1394 و دومین مجموعه اشعار خود را در سال 1399 با عنوان «آوای نور و ترنم کوهساران 2» منتشر نموده است .
 
نسخه قابل چاپ