فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

به استقبال شب چله؛

کتابخانه عمومی علامه طباطبایی سروستان جشن شب یلدا برگزار کرد

انجمن شاهنامه‌خوانی کتابخانه عمومی علامه طباطبایی سروستان به مناسبت گرامیداشت شب یلدا میزبان مجید اسکندری و غلامعلی صابری شد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سروستان؛ روز دوشنبه 28 آذرماه، اعضای انجمن شاهنامه‌خوانی و انجمن ادبی سروش سروستان میزبان مجید اسکندری، حافظ شناس و استاد ادبیات و غلامعلی صابری، مجری توانمند استان فارس بودند.
در این نشست ادبی؛  ابتدا پس از معرفی انجمن شاهنامه خوانی سروستان توسط محمد محمودی، مسئول این انجمن سه نفر از اعضا به خوانش شاهنامه پرداختند.
در ادامه؛ غلامعلی صابری با تشکر از دعوت انجمن شاهنامه خوانی در مورد تاثیر ادبیات در زندگی و نیاز انسان به توجه به این حوزه صحبت کرد. وی تاکید کرد حضور در محافلی چون انجمن شاهنامه خوانی و انجمن‌های ادبی می تواند به مرور زمان تاثیر بسیار زیادی در آرامش روح و روان انسان داشته باشد.
مجید اسکندری نیز از ارزشمندی توجه به مناسبتهایی چون شب یلدا و تاثیر آن در خانواده سخن گفت و ضرورت توجه به معنا و مفهوم اشعار شاعرانی چون حافظ، سعدی و فردوسی را گوشزد کرد و به ضرورت خودسازی در نگاه فردوسی و همچنین تاثیر حافظ بر گوته اشاره نمود.
مجید اسکندری، حافظ‌شناس، مدرس مرکز حافظ‌شناسی شیراز و استاد زبان و ادبیات فارسی تاکید کرد: امروز جهان بیش از هر زمان دیگری نیازمند پرداختن به اندیشه دیگرخواهانه و آشتی‌طلبانه حافظ است .
انجمن شاهنامه خوانی کتابخانه عمومی علامه طباطبایی سروستان ، بیش از 4 سال است که به صورت منظم هر چهارشنبه بعدازظهر به برگزاری نشست ادبی اقدام نموده است و علاوه بر خوانش صحیح ابیات شاهنامه، معانی و مفهوم ابیات نیز توسط محمد محمودی مسئول انجمن و استاد ادبیات بررسی می شود. این انجمن در حال حاضر بیش از 30 عضو ثابت دارد.
 
نسخه قابل چاپ