فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

به همت کتابداران دارابی برگزار شد:

گرامیداشت آیین شب یلدا در کتابخانه‌های عمومی داراب

به مناسبت شب یلدا برنامه‌های متنوع و شاد در کتابخانه‌های عمومی داراب برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان داراب، به مناسبت شب یلدا برنامه‌های متنوع و شاد در کتابخانه‌های عمومی داراب برگزار شد.
 
روز چهارشنبه 30 آذرماه 1401 به مناسبت  شب یلدا برنامه های متنوعی در کتابخانه عمومی آیت الله یحیی انصاری برگزارگردید. در این ویژه برنامه که به مناسبت شب یلدا و بزرگداشت آداب  و رسوم  وآیین های ایرانی برگزار شد ابتدا سوگند نریمانی با شعرخوانی از ننه سرما و بیان آداب ورسوم کهن ایرانی این شب، برنامه را آغاز و در ادامه کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه به حافظ خوانی، قصه گویی و جمع خوانی از کتاب قصه های  خوب برای بچه های خوب نوشته مهدی آذر یزدی پرداختند.
 
به همین مناسبت، محفل ادبی فروغ کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر مراسم بزرگداشت شب چله را برگزار کرد . در این نشست ادبی؛ اسلام سالاری‌منش دبیر انجمن ادبی فروغ در مورد آداب و رسوم و آیین های سنتی شب چله سخنانی ایراد نمود.  در ادامه، عبدالله معصومی و محمدرضا کشاورز شاهنامه‌خوانی کردند. حمزه رهبر و معصومعلی حقیقت غزلیاتی از دیوان حافظ قرائت نمودند  و پس از آن حمیدرضا قربانی و رضا رضایی و مسیح الله حسینی پور به خوانش اشعار خود پرداختند.
 
نسخه قابل چاپ