فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت گرامیداشت شب یلدا؛

جشن شب یلدا در کتابخانه عمومی زنده یاد حامد براتی شهرستان سرچهان برگزار شد

کتابخانه عمومی زنده‌یاد حامد براتی شهرستان سرچهان، جشن شب یلدا را با حضور مسئولین شهرستان، اعضای بخش کودک و مادران برگزار کرد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سرچهان، به مناسبت گرامیداشت شب یلدا و با حضور موسوی نژادیان بخشدار مرکزی، اعضای شورای اسلامی شهر حسامی، اعضای بخش کودک و مادران، در محل کتابخانه زنده یاد حامد براتی، برنامه‌های قصه گویی، شعر خوانی، اهدای جوایز و دورهمی یلدایی برگزار گردید.
این برنامه به منظور آشنایی اعضای بخش کودک  با آداب و رسوم ایرانیان و آیین‌های این شب  وگرامیداشت فرهنگ و رسوم کهن ایرانی به همراه قصه گویی مادر بزرگ بخش کودک، شعر خوانی، اهدای جوایز و دورهمی یلدایی در محل کتابخانه زنده یاد حامد براتی  برگزارگردید.
این برنامه که با نزدیک شدن به طولانی ترین شب سال  و جشن یلدا ترتیب داده شده بود با اجرای برنامه های متنوع شروع شد و در ادامه مادربزرگ بخش کودک با اجرای داستان های از زمان قدیم و شب چله اعضای بخش کودک را با آداب و رسوم پیشینیان آشنا کرد و بعد از آن شعر خوانی توسط اعضای بخش کودک و اهدای جوایز ادامه یافت.

گفتنی است در ویژه برنامه جشن یلدای 1401 با گستردن سفره یلدا و تزیین آن با میوه های پاییزی از جمله انار و هندوانه و دیگر خوراکی های مرسوم، کودکان با فلسفه و نماد این میوه و خوراکی ها در شب چله نیز  آشنا شدند.

 
نسخه قابل چاپ