فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

یلدا بهانه‌ای برای جشن یار مهربان؛

کتابداران نی‌ریزی جشن شب یلدا برگزار کردند

کتابخانه‌های عمومی نی‌ریز، با حافظ‌خوانی، قصه‌گویی، شعرخوانی و مسابقه، جشن یلدا برگزار کردند.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نی‌ریز، حافظ‌خوانی، قصه‌گویی، شعرخوانی و مسابقه، از جمله برنامه‌های برگزار شده در جشن یلدای کتابخانه‌های عمومی نی‌ریز بود.
حافظ خوانی
به همت کتابخانه عمومی کوثر نور و به مناسبت شب یلدا، روز چهارشنبه 30 آذرماه، وبینار «محفل حافظ‌خوانی» با همکاری انجمن علمی معماری  دانشکده فنی و حرفه ای فضل در بستر اسکای‌روم برگزار شد. در این برنامه تعدادی از اساتید، دانشجویان، کارکنان دانشکده و کتابداران به حافظ‌خوانی و سعدی‌خوانی پرداختند.
شور و نشاط کودکانه در جشن یلدا
 به همین مناسبت، روز چهارشنبه 30 آذرماه، همزمان با شب چله، کتابداران کتابخانه عمومی کوثر نور با حضور در مدارس ابتدایی شهید قاری‌نیا و شهید طاهری به قصه‌گویی، شعرخوانی، مسابقه و... پرداختند.

عطر و بوی یلدا در کتابخانه استاد احمد نی ریزی
همچنین؛ روز چهارشنبه 30 آذر، برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری به مناسبت شب یلدا و با محوریت کتاب در کتابخانه استاد احمد نی ریزی برگزار شد. جشن یلدایی همراه با حافظ‌خوانی، قصه‌گویی، معرفی کتاب، شعرخوانی، آموزش روزنامه دیواری، آموزش کاردستی و معرفی کتاب از جمله این برنامه‌ها به مناسبت این آیین کهن ایرانی بود.
«یلدا با طعم کتاب»
کتابداران کتابخانه عمومی زنده‌یاد محمدحسن رجبی, با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی به استقبال شب یلدا رفتند.
بعد از ظهر دوشنبه 28 آذرماه, نشست «حافظ خوانی» با حضور تعدادی از شاعران, نویسندگان و اعضاء علاقه مند در محل کتابخانه برگزار شد. در این برنامه غزلیاتی از حافظ قرائت و در پایان نقد و بررسی و شرح بر این ابیات ارزشمند نیز انجام شد.
ویژه برنامه «یلدا با طعم کتاب», صبح روز سه شنبه 29 آذرماه با حضور دانش آموزان دبستان دخترانه «گلهای بهشت» در محل سالن اجتماعات کتابخانه برگزار شد. در این برنامه شعرخوانی یلدا, قصه گویی «ننه سرما» و مسابقه انجام شد و در پایان نیز دانش آموزان از کتابخانه بازدید کردند.همچنین بعد از ظهر چهارشنبه 30 آذرماه, با حضور تعدادی از اعضاء کودک, کاردستی هندوانه با استفاده از مقوا و کاغذ رنگی به کودکان آموزش داده شد.
 
نسخه قابل چاپ