فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

با حضورکودکان و نوجوانان عشایر درکتابخانه،

نشست «افتخار ایل من حاج قاسم» در روستای دوستدارکتاب جایدشت برگزارشد

به مناسبت سالروز شهادت سردارحاج قاسم سلیمانی دو نشست فرهنگی با حضورکودکان و نوجوانان عشایر قشقایی باعنوان «افتخار ایل من حاج قاسم» در کتابخانه اباعبدالله‌الحسین جایدشت فیروزآباد برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فیروزآباد، دو نشست فرهنگی کتاب محور به مناسبت سالگرد شهادت سردارحاج قاسم سلیمانی در کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین روستای دوستدارکتاب جایدشت فیروزآباد برگزارشد.
 دراین دونشست که تحت عنوان «افتخار ایل من حاج قاسم» با استقبال دانش آموزان دبیرستان عشایری شهید مقدسی روستای جایدشت شامل نوجوانانی از عشایرکوچرو ایل قشقایی از سراسر استان فارس و کودکانی از عشایر منطقه ی جایدشت روبه روشد درنشست نخست کتابدار روستایی محمدحسین بهرامی ضمن تسلیت و یادآوری زندگانی  این سردارشهید به معرفی کتاب «از چیزی نمی ترسیدم» زندگی نامه خودنوشت شهید سلیمانی پرداخت واز این شهید به عنوان کودکی عشایرزاده بزرگ شده در یکی از محروم‌ترین نقاط ایران یاد کرد که قلب وسیعش برای اسلام و ایران می تپید و وی را افتخار و الگوی نوجوانان عشایر دانست.
 غلامرضا رحمتیان زاده، معاون فرهنگی دبیرستان عشایری، نیز سخنان و نکاتی را در رابطه با سردار دلها یادآوری نمود و شهید سردار حاج قاسم سلیمانی را به عنوان یک الگوی شجاع وجسور در برابر طاغوتیان جهان و یک سرباز موفق و پیرو  ولایت دانست که باید به فرزندان راستین عشایر معرفی کرد.
در این نشست دانش‌آموزان، دل نوشته های کودکان و نوجوانان عشایر، تحت عنوان «عهد می بندم حاج قاسمت میشم» را قرائت نمودند و نوجوان عشایر ابوالفضل رستمی از عشایر بخش نوجین شهرستان فراشبند با معرفی دو کتاب به نام «حاج قاسمی که من می شناسم:روایت رفاقت چهل ساله» به قلمِ علی شیرازی و کتاب «اگر کتاب بودم» اثر ژوزه لتریا را معرفی وجمع خوانی نمود.
به همین مناسبت و درنشست دوم که ویژه ی کودکان عشایر و روستا برگزار شد، کودکان روستای دوستدارکتاب جایدشت متن ادبی کودکانه ای را در رثای الگوی دلاورشان شهیدحاج قاسم سلیمانی بلندخوانی کردند و بر ادامه ی راه این شهید تاکید نمودند. در این نشست نیز کتاب «سربازنامه» اثرافشین علا، توسط کودک عشایر و عضو فعال کتابخانه امیرمحمد نیکفرد و کتاب «عموقاسم» نوشته محمدعلی جابری ، توسط یاسین ضیایی معرفی و جمع خوانی شد.
درپایان جانماز هایی توسط کتابدارروستایی به کودکان موفق در شناخت و معرفی ویژگی ها و  اقدامات سردارسلیمانی به رسم یادبود اهدا شد.
 
نسخه قابل چاپ