فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

به یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی؛

کتابخانه‌ عمومی قائمیه اشکنان به یاد سردار سلیمانی ویژه برنامه فرهنگی برگزار کرد

ویژه برنامه سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در شهر اشکنان با حضور دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها و خانواده‌ آنها در سالن اجتماعات حسینیه الزهرا سلام الله‌علیها برگزار گردید.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد؛ ویژه برنامه سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در شهر اشکنان به همت کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان و با همکاری ادارات و نهادهای فرهنگی، بسیج دانش‌آموزی حوزه مقاومت بسیج، بسیج فرهنگیان، اداره آموزش و پرورش، هیات فاطمیون، گروه فرهنگی دختران حاج قاسم، سازمان تبلیغات اسلامی با حضور دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها و خانواده‌ آنها در سالن اجتماعات حسینیه الزهرا سلام الله‌علیها برگزار گردید.
در این برنامه راهپیما رئیس اداره آموزش و پرورش  اشکنان ضمن دعوت از خانواده‌ها و کودکان به الگوگیری از شهیدان گفت: حاج قاسم سلیمانی برجستگی‌های بسیاری دارد که عامل جذب کودکان و بخصوص نوجوان به وی است و می بایست خانواده‌ها با استفاده از زندگی نامه و کتاب‌های نگاشته شده درباره این شخصیت تاثیرگذار این الگو را به کودکان و نوجوانان شان بشناسانند.
در ادامه مهدیار جانباز مدافع حرم ضمن بیان خاطراتی از حاج قاسم با اشاره به حماسه‌های وی گفت: سردار سلیمانی در دل کودکان و نوجوان ایران جا دارد و سلیمانی‌های بسیاری پس از این تکثیر خواهد شد.
 در ادامه، برنامه‌ی «مادران قاسم پرور» اجرا گردید و از مادران شهیدانی که نام فرزند شهیدشان را قاسم گذاشته اند تقدیر به عمل آمد. اجرای سرود توسط گروه عشاق الحسین علیه‌السلام هیات فاطمیون و مسجد امام علی علیه‌السلام و اجرای نقالی و نمایش سردارنامه توسط کتابخانه قائمیه اشکنان و ... از جمله برنامه‌های تجمع عاشقان جان‌فدا بود.
 
نسخه قابل چاپ