فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

در چهارمین جلسه انجمن مشترک کتابخانه‌های عمومی شهرستان ممسنی مطرح شد؛

ارائه خدمات و ترویج کتابخوانی به مردم نیاز به حمایت مالی دارد که می‌طلبد این مهم از محل نیم درصد شهرداری تامین شود

چهارمین جلسه انجمن مشترک کتابخانه های عمومی شهرستان ممسنی به ریاست عبدالکریم انصاری، فرماندار و با حضور اعضای انجمن در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ممسنی، چهارمین جلسه انجمن مشترک کتابخانه های عمومی شهرستان ممسنی به ریاست عبدالکریم انصاری،فرماندار و با حضور سیدروح‌الله حسینی، معاون اداری مالی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، سیروس گرجی‌زاده بخشدار بابامنیر، باقر گودرزی شهردار شهر نورآباد ممسنی، حمید امیری عضو شورای اسلامی شهر نورآباد و سایر اعضای انجمن در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.
 این نشست با موضوع بررسی و پیگیری نیم درصد درآمد شهرداری سهم کتابخانه های عمومی و بررسی مسائل حقوقی ساختمان فعلی کتابخانه مرکزی شهر نورآباد که با مالکیت شهرداری به صورت حق انتفاع به کتابخانه واگذار شده است، برگزار گردید.
عبدالکریم انصاری فرماندار و رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان ضمن اشاره به پیشرفت ضعیف پروژه کتابخانه مرکزی عنوان کرد: با توجه به قول هایی که اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان دادند بتوانیم در تکمیل این پروژه از خیرین هم کمک بگیریم .
وی همچنین از شهرداری و شورای اسلامی شهر نورآباد به پاس در اختیار دادن ساختمان به کتابخانه تشکر کرد و گفت شهرداری در حد توان و در چارچوب قانون در جهت تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی همکاری لازم را بنماید.
سیدروح الله حسینی، معاون اداری مالی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس نیز ضمن اشاره به جایگاه ویژه کتابخوانی در شهرستان عنوان کرد: ارائه خدمات و ترویج کتابخوانی به مردم نیاز به حمایت مالی دارد که می‌طلبد این مهم  از محل نیم درصد شهرداری تامین شود. وی  همچنین از پیگیری بودجه جهت پروژه کتابخانه مرکزی خبر داد.
همچنین باقر گودرزی شهردار شهر نورآباد، خواستار رفع موانع موجود در مسیر ترویج کتابخوانی شد و در خصوص نیم درصد شهرداری قول مساعد داد. وی به تمدید قرارداد کتابخانه به صورت  حق انتفاع تا زمانی که پروژه کتابخانه مرکزی تکمیل شود، تاکید کرد.
تمدید رایگان قرارداد کتابخانه به صورت حق انتفاع  تا پایان اتمام پروژه کتابخانه مرکزی بین اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس و شهرداری نورآباد ممسنی، پرداخت مبلغ یکصد میلیون ریال از محل نیم درصد درآمد شهرداری به صورت علل الحساب ماهانه به حساب انجمن کتابخانه های عمومی ممسنی، پرداخت مبلغ سه میلیارد ریال در صورت موافقت شورای اسلامی شهر نورآباد و در چارچوب قانون شهرداری جهت کمک به تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی از طرف شهرداری از محل نیم درصد شهرداری از جمله مصوبات این نشست بود.
 
نسخه قابل چاپ