فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت دهه فجر انجام شد،

اهدا، راه‌اندازی و تجهیز ایستگاه‌های مطالعه در اماکن پر رفت و آمد شهرستان کوه‌چنار

در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، نخستین ایستگاه‌های مطالعه در محل بیمارستان و دادگستری شهرستان کوه‌چنار راه‌اندازی شد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوه‌چنار ، همزمان با دهه فجر و با حضور حسین مشایخی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی کوه چنار در بیمارستان  شهید رضازاده شهر قائمیه و دادگستری کوه چنار، ضمن دیدار با روسای این مراکز از دو  ایستگاه مطالعه و تجهیز آنها به کتاب های مخصوص مطالعه، رونمایی گردید.
مشایخی  با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی و دسترسی آسان به کتاب از جمله اهداف راه اندازی ایستگاه مطالعه است، افزود: نهاد کتابخانه های عمومی کشور طرح راه اندازی ایستگاه مطالعه را در مراکز و مکانهای پر رفت و آمد نظیر فرودگاهها، ایستگاههای راه‌آهن، دادگستری ها، بیمارستانها، ترمینال ها، درمانگاه ها، بانکها، همچنین برخی از مساجد و تکایا و  مراکز مذهبی اجرا می کند.
مشایخی در پایان  با بیان این مطلب که در سنگر فرهنگی خدمت کردن به مردم جهت رشد و ارتقاء سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از وظایف ما و افتخار می‌باشد، افزود باید در کنار توجه به حفظ سلامت جسمی، مطالعه را نیز برای سلامت روحی و روانی در برنامه های روزمره خود قرار دهیم.
نسخه قابل چاپ