فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

به همت کتابخانه عمومی روزبهان شیراز،

برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در دهه فجر

کتابخانه عمومی روزبهان علاوه برآذین بندی فضای داخلی خود اقدام به برگزاری پنج برنامه فرهنگی ترویجی نمود.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز ، درایام الله دهه فجر1401 کتابخانه روزبهان علاوه برآذین بندی فضای داخلی خود اقدام به برگزاری پنج برنامه با عناوین تشست کتابخوان دلنوشته‌های انقلاب، جنگ فجرانه، زنگ ورزش دانش نشاط، مسابقه کتابخوانی پسرک فلافل فروش و نمایشگاه عکس لحظه‌های انقلاب نمود .
 
نمایشگاه عکس لحظه‌های انقلاب که در طول این ایام در فضای داخلی کتابخانه برپا شده بود شامل عکسهایی از وقایع انقلاب اسلامی و حوادث قبل از آن و نحوه چگونگی شکل گیری آن بود . در این عکسها از تصویر شخصیتهای برجسته انقلابی و مذهبی و نقش آنان در انقلاب اسلامی استفاده شده بود .
مسابقه کتابخوانی پسرک فلافل فروش از تاریخ 12 بهمن تا 22 بهمن از کتاب «پسرک فلافل فروش،زندگینامه محمدهادی ذوالفقاری شهید مدافع حرم» هم به صورت اینترنتی در سایت مسابقات الکترونیکی samakpl.ir و هم به صورت مکتوب برگزار گردید و به دو نفر از برگزیدگان آن به صورت نقدی جوایزی پرداخت گردید .
 روز پنجشنبه 13 بهمن ماه 1401 کتابخانه روزبهان به مناسبت ایام الله دهه فجراقدام به برگزاری زنگ ورزش ، نشاط و دانش نمود . در این برنامه ابتدا میترا سه دهی مسئول کتابخانه در خصوص این ایام و خاطرات دانش آموزان نوجوان در سالهای 55 تا 57 مطالبی برای اعضاء شرکت کننده در برنامه بیان کرد. سپس برای ایجاد نشاط و خاطره شاد در شرکت کنندگان ، بازی‌های هفت سنگ و پرتاب توپ، هفت سنگ انجام شد .
نشست کتابخوان دلنوشته‌های انقلاب روزچهارشنبه 19 بهمن با  حضور اعضاء کودک و نوجوان با خوانش تعدادی از مجموعه روزهای خدا نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا شد. دراین نشست میترا سه‌دهی مسئول کتابخانه روزبهان کتاب «نماز سبز»، هستی خلج کتاب «درود بر برادر ارتشی»، فرهاد بلوچ کتاب «درطلوع آزادی»، هومن نیکویی کتاب «شاه رفت» و یسنا بانشی کتاب «امام آمد» را معرفی و قسمتی از آن را خواندند .
همچنین روز پنجشنبه 20 بهمن ماه 1401 به مناسبت ایام الله دهه فجرکتابخانه روزبهان اقدام به برگزاری برنامه فجرانه در محوطه کتابخانه نمود . دراین برنامه ابتدا اعضاء به کشیدن نقاشی گروهی با محوریت موضوع انقلاب اسلامی پرداختند . سپس میترا سه دهی مسئول کتابخانه روزبهان  با همکاری مهران رسته نیروی کتابخانه ساخت پرچم جمهوری اسلامی ایران را به حاضرین آموزش دادند . بعد از آن معماهای انقلاب با هدف آشنایی بیشتر نوجوانان با وقایع انقلاب اسلامی ایران توسط میترا سه دهی بازگو گردید .
علاوه بر فعالیتهای فوق در این ایام تبلیغات وسیعی از طرف کتابخانه در مدارس و مراکز فرهنگی اطراف کتابخانه برای شرکت حداکثری کودکان در مسابقه بزرگ کاردستی  پرچم افتخار و مسابقه کتابخوانی ایران 20 انجام شد .
 
نسخه قابل چاپ