فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

در ایام اعتکاف انجام شد؛

تبلیغ و ترویج کتابخوانی در بین معتکفین شیرازی

کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز هم با شرکت در این مراسم پرفیض اقدام به فعالیتهای فرهنگی و مذهبی در راستای اعتلای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نمودند.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز، آئین بیست و دومین اعتکاف بزرگ جوانان کشور در مسجد جامع شهدای شیراز با حضور نزدیک به ده هزار نفر برگزار گردید . در این رویداد بزرگ فرهنگی مذهبی پس از دوسال وقفه کرونایی با حضور پرشور مردم ، علاوه بر برگزاری آئین‌های اعتکاف و به جا آوردن اعمال «ام داوود» برنامه‌هایی از قبیل معرفی کتابخانه‌های عمومی شهر شیراز، حلقه‌های معرفت، مراسم ختم قرآن و صلوات، کلاس‌های تجوید قرآن و نماز، مشاوره و سخنرانی مذهبی برگزار شد.
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان شیراز هم با شرکت در این مراسم پرفیض اقدام به فعالیتهای فرهنگی و مذهبی در راستای اعتلای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی نمودند.
برای رسیدن به این هدف میترا سه دهی و طیبه رضایی در بین جمعیت متعکف خانم و غلامرضا علی در بین جمعیت معتکف آقا در مسجد جامع شهدای شیراز فعالیتها و اهداف کتابخانههای عمومی را برای آنان تشریح کردند وبه سوالات حاضرین در خصوص معرفی منابع موجود در زمینه زندگی شهدا ، ائمه اطهار و احکام پاسخ دادند .
ضمنا با اجرای مسابقه نقاشی یک فضای شاد را برای کودکان حاضر در محل ایجاد کردند تا با ماندن یک خاطره خوب در ذهن آنان ، هم از این فریضه الهی لذت ببرند و هم ارتباط خوبی با کتاب و کتابخانه برقرار کنند . ضمنا 400 جلدکتاب به رسم یادبود به حاضرین اهدا گردید . علاوه برآن تعداد 500 عدد بن تخفیف عضویت کتابخانههای عمومی  به مناسبت ایام الله دهه فجر توزیع گردید.
نسخه قابل چاپ