فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی؛

دیدار با خانواده شهیدان و ایثارگران و برگزاری برنامه‌های فرهنگی ترویجی در کازرون

کتابخانه‌های عمومی کازرون در دهه فجر انقلاب، ضمن دیدار با خانواده شهیدان و ایثارگران، برنامه‌های فرهنگی ترویجی برگزار کردند.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کازرون؛ در دهه فجر انقلاب، کتابداران کازرونی، ضمن دیدار با خانواده شهیدان و ایثارگران، برنامه‌های فرهنگی ترویجی متنوعی با محوریت کتاب و کتابخوانی برگزار کردند.
 
مصادف با دهه فجر انقلاب اسلامی ایران، کارکنان کتابخانه‌های عمومی کازرون با خانواده های شهید رحیم درخواه و جانبازان ناصر زارع، کمال صنعتی و سید کرامت الله حسینی  دیدار و گفتگو کردند.
شهید درخواه متولد 1336 از کازرون بود که در سال 1361 در عملیات فیروزآباد به مقابله با خوانین به دست منافقین،  به مقام والای شهادت نائل شد. ناصر زارع در مناطق جنگی غرب کشور و کمال صنعتی نیز در سال 1368 در عملیات کربلای 4 مجروح و در عملیات کربلای 5 به مقام جانبازی رسیدند.
 
به همین مناسبت،کارکنان کتابخانه های عمومی شهرستان کازرون با خانواده شهید والامقام مسلم جهان‌میهن نیز دیدار کردند. در این دیدار که با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ارج نهادن به خانواده این جان برکفان راه اسلام، صورت پذیرفت، کتابداران کتابخانه های عمومی با پدر و مادر این شهید بزرگوار به گفتگو پرداختند.
مادر شهید مسلم جهان میهن، ابتدا از کودکی آن شهید و فعالیت های انقلابی فرزندانش در دوران پیش از انقلاب در شهرستان کازرون پرداخت، سپس با بیان دلنشینی، ریزبینانه ماجرای شهادت فرزندش را روایت کرد.
شهید مسلم جهان میهن متولد سال 1341 در شهرستان کازرون بود که در 27 شهریورماه 1360 ،در منطقه دهلاویه سوسنگرد طی عملیاتی همراه تعدادی از همرزمانش به شهادت رسید.
 
اداره کتابخانه های عمومی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کازرون با همکاری انجمن کتاب و اداره آموزش و پرورش این شهرستان، اقدام به برگزاری برنامه شاد و جذاب کتابخوانی و قصه گویی تحت عنوان «قصه های خوشبخت برای کودکان شهر سبز» نمودند.
حمزه خوشبخت، نویسنده و قصه‌گوی کشوری و عضو شورای کتاب کودک به مدت سه روز میهمان شهرسبز کازرون بود و طی این مدت با حضور در تعدادی از مدارس ابتدایی و بوستان سلمان فارسی شهرستان به قصه گویی برای کودکان و دانش آموزان پرداخت که مورد استقبال بسیاری قرار گرفت.
همچنین با همکاری و هماهنگی اداره کتابخانه های عمومی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز این برنامه در شهر خشت و کنارتخته نیز جهت کودکان آن مناطق نیز اجرا شد.
 
به مناسبت گرامیداشت ایام یوم الله دهه فجر و چهل و چهارمین پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جشنواره «پرواز بادبادک ها با پرچم ایران» با شعار «پرچم ما بالاست» با همکاری اداره کتابخانه های عمومی و دارالقرآن مرکزی امام خمینی (ع) شهرستان کازرون و شهرداری کازرون در بوستان سلمان فارسی این شهر برگزار گردید.
در این برنامه که با هدف آشنایی کودکان با پرچم کشور خود و تکریم آن صورت گرفت، جمعی از کودکان کازرونی به همراه والدین یا دوستان خود به صورت گروهی و همزمان به ساخت بادبادک هایی با رنگ بندی پرچم ایران پرداختند.
همزمان با این مسابقه جذاب، مسابقه قرآن حفظ سوره فجر نیز جهت دانش آموزان و والدین آنها نیز به صورت داوطلبانه نیز برگزار شد . در حاشیه این جشنواره، حمزه خوشبخت نویسنده، قصه گوی کشوری و عضو شورای کتاب کودک، برای کودکان به  قصه گویی پرداخت.
 
نسخه قابل چاپ