فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با فجر انقلاب؛

دیدار با خانواده شهید و جشن انقلاب در علامرودشت شهرستان لامرد

كتابخانه عمومي شهيد غلامحسين زارعي شهر علامرودشت شهرستان لامرد جشن انقلاب را برگزار کرد و به دیدار خانواده شهید غلامحسین زارعی رفت.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد؛ سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد و تنی چند از اعضای فعال کتابخانه عمومی بخش علامرودشت به دیدار خانواده شهید زارعی رفتند. در این دیدار که خواهران و خانواده شهید حضور داشتند از روحیه جهادی و انقلابی شهید و همچنین علاقمندی‌اش به کتاب و مطالعه مطالبی بیان شد.
حسین قاسمی سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد نیز ضمن تشکر از همکاری خانواده  شهید زارعی با کتابخانه این شهر عنوان کرد: ما کاری در خور شهدا انجام نداده‌ایم و حداقل کاری که می توانیم انجام دهیم این است که یادگاران شهدا را یاد کنیم و از خدمات و صبر و مجاهدت‌شان تشکر نماییم.
شهید غلامحسین زارعی طلبه شهیدی است که علاقه فراوانی به کتاب و کتابخوانی داشت و کتابخانه ‌‌‌‌ای با ۵۰۰ جلد کتاب را جمع‌آوری کرده بود. خانواده شهید پس از شهادت شهید زارعی، کتابخانه شهید را به کتابخانه عمومی شهر هدیه نمودند و کمک‌هایی نیز جهت استقرار، راه‌اندازی و تجهیز کتابخانه انجام دادند.
هم‌اکنون نام شهید غلامحسین زارعی بر سر در کتابخانه عمومی بخش علامرودشت می باشد و مردم و کودکان و نوجوانان هر روز یادش را گرامی می‌دارند.
در جشن بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی در بخش علامرودشت که در مدرسه ام البنین این بخش و در 19 بهمن ماه برگزار شد، دانش‌آموزان مدارس مختلف، والدین آنها و مسئولان محلی و شهرستانی حضور داشتند.
در این جشن که با همکاری کتابخانه عمومی شهید زارعی، دبستان حضرت ام‌البنین سلام‌الله علیها و ستاد دهه فجر این بخش برگزار شد گروه های فرهنگی، هنری و سرگرمی به اجرای برنامه‌های شاد و متنوع پرداختند.
اجرای سرود، دکلمه، حافظ‌خوانی بخش دیگری از برنامه بود. اجرای نمایش دانش‌آموزی، اجرای نمایش توسط گروه خنده، اجرای تردستی گروهی منتالیک و اجرای برنامه توسط دایی امید و مسابقات بخش‌هایی از برنامه بود.
لازم به ذکر است که نمایشگاه دست ساخته‌های دانش‌آموزی نیز در کنار این‌جشن به نمایش عمومی درآمد.
 
نسخه قابل چاپ