فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

در ادامه برنامه‌های فراکتابخانه‌ای کتابخانه شهید دستغیب شیراز،

ویژه‌برنامه‌ای برای مادران و دختران برگزار شد

کتابخانه شهید دستغیب با همکاری مرکز نیکوکاری قلب‌های سبز شیراز و گروه جهادی رضویه، برای مادران و دختران محله کوزه‌گری شیراز، ویژه‌برنامه‌ای برگزار کرد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز، به همت کتابخانه شهید دستغیب و با همکاری مرکز نیکوکاری قلب‌های سبز شیراز و گروه جهادی رضویه جمعی از مادران و دختران محله کوزه‌گری با حضور در کتابخانه شهید آیت‌الله دستغیب در ویژه‌برنامه‌ای در این کتابخانه شرکت کردند و به عضویت کتابخانه درآمدند.
این ویژه‌برنامه که در دهه فجر انقلاب اسلامی و در بخش‌های مختلف به‌صورت اختصاصی برگزار شد، شامل آشنایی با کتابخانه‌های عمومی، آشنایی با تاریخچه و بخش‌های مختلف کتابخانه شهید دستغیب، عضویت در کتابخانه، شرکت در 3 کارگاه آموزشی، خدمات مشاوره، معرفی و اهدای کتاب، مسابقه با موضوع محیط زیست، پذیرایی و صرف ناهار و... بود که با استقبال مخاطبان روبرو گردید.
در ابتدای این برنامه، محمدرضا ابراهیمی مسئول کتابخانه به معرفی خدمات و بخش‌های مختلف کتابخانه‌های عمومی به‌ویژه کتابخانه شهید دستغیب پرداخت و در ادامه کارگاهی مشارکتی با موضوع حفاظت از محیط زیست انسانی، گیاهی و جانوری، بازیافت، مشکلات زیست‌محیطی ایران، انرژی‌های پاک، بازیافت و... همراه با مسابقه و معرفی کتاب‌های مرتبط برگزار کرد.
در ادامه، نسرین نعمتی کتابدار کتابخانه به معرفی کتاب «روزهای انقلاب؛ واقعه‌نگاری عکاس فرانسوی از انقلاب اسلامی ایران» اثر میشل ستبون یکی از بهترین کتاب‌های مستند بر پایه عکس درباره انقلاب ایران پرداخت.
پس از آن، کارگاه‌ آموزشی خانواده و شیوه‌های مراقبت از فرزندان و شناخت و بهداشت روانی نوجوانان با تدریس زهرا مردانی سامانی برای مادران و کارگاه مثبت‌اندیشی و مهارت‌های حل مسئله با تدریس مریم صحرایی برای دختران نوجوان به‌طور هم‌زمان برگزار شد.
سپس، معرفی و اهدای کتاب «الماس سحرآمیز و پیرمرد کشاورز» نوشته زهرا مردانی سامانی از سوی این نویسنده، روان‌شناس و مدیر مرکز نیکوکاری قلب‌های سبز شیراز انجام گرفت و مجموعاً ده‌ها نسخه از کتاب از جانب وی به شرکت‌کنندگان در برنامه و کتابخانه شهید دستغیب اهدا شد. همچنین، چند کیف اهداشده از جانب اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس و چند کتاب از سوی کتابخانه به برگزیدگان مسابقه محیط زیست و چند تن از شرکت‌کنندگان فعال در برنامه هدیه گردید.
گفتنی‌ست تهیه ناهار و پذیرایی از سوی مرکز نیکوکاری قلب‌های سبز شیراز و هماهنگی و آمد و شد شرکت‌کنندگان در این ویژه‌برنامه از سوی گروه جهادی رضویه انجام گرفت.
 
نسخه قابل چاپ