فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با سالروز تاسیس نهاد و شب میلاد حضرت حجت(عج)،

برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «سیاست علوی» معرفی شدند

همزمان با شب میلاد حضرت ولی عصر(عج) و 17 اسفند سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان جهرم مراسم قرعه کشی مسابقه سیاست علوی برگزار و برگزیدگان معرفی شدند.

به گزارش اداره کتابخانه عمومی شهرستان جهرم، با پایان یافتن مهلت شرکت در مسابقه کتابخوانی سیاست علوی، مراسم اختتامیه و قرعه کشی مسابقه در محل دفتر امام جمعه جهرم برگزار شد.
 
مجتبی امیرزاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جهرم با ارائه گزارشی از روند برگزاری مسابقه گفت: در این مسابقه ملی 11959 نفر از 31 استان و بیش از 640 شهرستان شرکت کردند. استانهای اصفهان(1722 نفر)، فارس(1546 نفر) و خراسان رضوی(1533 نفر) و شهرستان های جهرم(678 نفر)، تهران(537 نفر) و اصفهان(468 نفر) بیشترین مشارکت را در مسابقه داشتند.
مبلغ دویست و پنجاه میلیون ریال در قالب 125 کارت هدیه 2.000.000 ریالی بین برندگان مسابقه توزیع خواهد شد و برای همه شرکت کنندگان متقاضی، گواهی از سوی نهادهای برگزار کننده(اداره کتابخانه جهرم، دفتر امام جمعه جهرم و بنیاد فرهنگی پژوهشی پیمان غدیر) صادر خواهد شد.
125 هدیه نقدی این مسابقه بین 60 نفر از افرادی که نمره کامل گرفته اند، 30 نفر با یک غلط، 20 نفر با دو غلط و 15 نفر از بین سایر افراد توزیع میگردد. با برندگان در خصوص نحوه واریز وجه هدایا تماس گرفته خواهد شد. فرآیند ثبت نام و اخذ گواهی شرکت در مسابقه متعاقبا اعلام خواهد شد.
 
کتاب «سیاست علوی» که حاصل سخنرانی‌های عالم ربانی آیت الله حاج سیدحسین آیت‌اللهی رضوان الله علیه است، توسط امورفرهنگی و تدوین آثار دفتر امام جمعه جهرم تهیه و در سال 1401 توسط انتشارات پیمان غدیر در 115 صفحه چاپ شده است. مهدی فصاحت، محقق و تنظیم‌کننده‌ی این اثر، سیره فرهنگی، اقتصادی، اداری و نظامی امام امیرالمومنین علی(ع) را از کلام به نوشتار درآورده و آن را در کتاب چاپ نموده است. این اثر 14 بهمن 1401، همزمان با شب میلاد حضرت امیر(ع) و با حضور حضرت آیت الله دکتر دژکام، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز در محل غدیریه جهرم رونمایی شد.
 
نسخه قابل چاپ