فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت نوزدهمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور انجام شد،

درختکاری، کارگاه اریگامی و محفل ادبی در کتابخانه عمومی علامه طباطبایی سروستان

به مناسبت نوزدهمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتابخانه عمومی علامه طباطبایی سروستان برنامه‌های درختکاری، کارگاه اوریگامی و محفل ادبی برگزار کرد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سروستان، به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتابخانه علامه طباطبایی برنامه‌های درختکاری، کارگاه اوریگامی و محفل ادبی برگزار کرد.
درختکاری و اوریگامی
در برنامه درختکاری که با استقبال بیش از 50 نفر از کودکان اجرا شد در ابتدا پس از صحبت در مورد فواید درختکاری و درختان نهال هایی با دستان کودکان در حیاط کتابخانه کاشته شد و پس از بازدید بچه ها از بخش های مختلف کتابخانه ، برنامه اریگامی و قصه گویی برای آنها اجرا شد.
اریگامی هفت سین، توسط نجمه سجادی مقدم ، مربی تخصصی اریگامی برگزار شد، سجادی مقدم سه کارگاه نود دقیقه ای برای سه گروه سنی کودکان عضو کتابخانه عمومی علامه طباطبایی به رایگان  در روز 15 اسفندماه اجرا کرد.
اجرای برنامه محفل ادبی سروش و شاهنامه خوانی در کنار کاخ ساسانی سروستان
در ادامه برنامه‌های اجرا شده به مناسبت سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، برنامه بازدید از کاخ ساسانی سروستان توسط اعضای انجمن ادبی کتابخانه و با همراهی هنرمندان، شاعران، و نویسندگان شهرستان سروستان برگزار شد.
برنامه نقالی بیژن و منیژه ، حافظ خوانی توسط اکرم مومنی، شاعر و نویسنده سروستانی و شعر خوانی توسط وحید حیدری از شاعران خوب شهرستان سروستان اجرا شد.
در پایان این برنامه از شبان رئیس اداره کتابخانه و جلالی مسئول کتابخانه عمومی علامه طباطبایی سروستان توسط اعضای انجمن های ادبی با اهدای لوح یادبود و هدایا تقدیر به عمل آمد.
انجمن های ادبی سروش و شاهنامه خوانی دو محفل ادبی فعال کتابخانه عمومی علامه طباطبایی هستند که در 4 سال گذشته با اجرای برنامه های فرهنگی و ادبی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هر هفته به صورت مستمر موجب ارتقا سطح فرهنگی و ادبی شهرستان سروستان بوده اند.
کاخ ساسانی سروستان یکی از چندین بنای تاریخی ایران و از جاذبه های گردشگری سروستان است که در زمان حکومت ساسانیان در استان فارس ساخته شد. این عمارت تاریخی بسیار ارزشمند که قدمت آن بالای ۱۰۰۰ سال است، با شماره‌ ۲۳ در شهریورماه سال ۱۳۱۰ به ثبت ملی رسید.
 
نسخه قابل چاپ