فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با روز بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی؛

اولین همایش تجلیل از اهالی قلم شهرستان لامرد در اشکنان برگزار شد

همزمان با روز بزرگداشت شاعر نامی ایران زمین، حکیم نظامی گنجوی، آیین تجلیل از اهالی قلم شهرستان لامرد در اشکنان برگزار گردید.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد؛ همزمان با روز بزرگداشت شاعر نامی ایران زمین، حکیم نظامی گنجوی، آیین تجلیل از نویسندگان شهرستان لامرد، بخش اشکنان، با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لامرد، اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد، کتابخانه قائمیه اشکنان، بخشداری اشکنان، شهرداری و شورای اسلامی شهرهای اشکنان و اهل، دفتر امام جمعه اشکنان، نماینده خیرین منطقه عباس صحراگرد و در قالب ستاد برگزاری همایش تجلیل از نویسندگان اشکنان یکشنبه۲۱ اسفندماه در سالن اجتماعات کمیته امداد امام خمینی (ره) اشکنان برگزار گردید.
در این برنامه از 38 تن از نویسندگان بخش اشکنان در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی تربیتی کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهر تجلیل شد.
در شهرستان لامرد تعداد 120 نویسنده با تقدیم 400 عنوان کتاب شناسایی شدند که بخش اشکنان با 38 نویسنده از لحاظ تعداد نویسندگان و بخش علامرودشت از نظر تعداد کتب تقدیمی به جامعه فرهنگی کشور پیشگام هستند و به همین دلیل اولین همایش تجلیل از نویسندگان شهرستان لامرد در اشکنان برگزار گردید.
 احمد اکبرپور، نویسنده کودک و نوجوان، ضمن سخنرانی در این همایش در خصوص نقش تخیل در ادبیات اظهار داشت: ریشه همه اختراعات و اکتشافات را باید در تخیل جستجو کرد و تخیل است که به ایده خلاقانه منجر خواهد شد.
در این همایش، نصرالله کریمی از پژوهشگران استان هرمزگان در خصوص تاریخ اشکنان و پژوهش های انجام شده در کتب مختلف و پیوستگی های فرهنگی آن مطالبی ایراد نمود و گفت: اگر بزرگان تاریخ منطقه دیروز با سلاح عامل وحدت بودند، امروز قلم ما باید در راستای ایجاد وحدت منطقه حرکت کند.
در ادامه همایش تجلیل از ۳۸ نویسنده بخش اشکنان، از چهار کتاب نویسندگان اشکنانی که در سال ۱۴۰۱ منتشر شده است رونمایی شد.
 اجرای اشعار نمایشی از پنج گنج نظامی گنجوی توسط گروه آفتاب کتابخانه قائمیه اشکنان نیز از برنامه‌های جنبی همایش بود که مورد استقبال قرار گرفت.همچنین در حاشیه این همایش نمایشگاهی از کتاب‌های منتشر شده توسط نویسندگان شهرستان لامرد برگزار گردید.
در پایان این محفل ادبی هنری که با حضور بهرام الهیاری معاون فرماندار شهرستان و مسئولین محلی و نویسندگان و هنرمندان و خانواده‌های آنها صورت گرفت از 10 نفر از خواهران و 28 نفر از برادران نویسنده اشکنانی با اهداء لوح سپاس، تندیس و هدایا تجلیل به عمل آمد.
 
نسخه قابل چاپ