فهرست

فراخوان

دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

اخبار شهرستان‌ها

کتابخانه‌های عمومی لامرد برگزار کرد؛

کارگاه نویسندگی داستان در اشکنان لامرد

کارگاه نویسندگی داستان با تدریس احمد اکبرپور، نویسنده کودک و نوجوان، در اشکنان لامرد برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد؛ کارگاه نویسندگی داستان با تدریس احمد اکبرپور، نویسنده کودک و نوجوان، در اشکنان لامرد برگزار شد.
در این‌کارگاه نویسندگی که در سالن کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان و با حضور بیش از پنجاه نفر از برادران و خواهران علاقمند برگزار گردید، احمد اکبرپور از تفاوت داستان و خاطره گفت و سپس افسانه‌ها را واکاوید و تفاوت‌ها و شباهت‌های سبک‌های مختلف را بیان کرد و با افسانه‌ها مقایسه نمود و نحوه نوشتن و آغازین راه‌های داستان را بیان کرد تا کسانی که هنوز شروع نکرده‌اند بتوانند از جاده‌های خیال پا به دنیای داستان بگذارند.
اکبرپور با تشویق نوآموزان داستان عنوان کرد: هر فردی با هر درجه از استعداد بهره ای از خلاقیت و قریحه نویسندگی دارد ولی هر چقدر زمینه برای اعتلای این هنر مهیاتر شود احتمال بروز استعدادهای برتر نیز بیشتر می شود.
در ادامه گفت: ایده‌یابی منشا بی‌پایان برای داستان نویسی است و منشا این ایده ها، خاطرات روزمره، رویاهای روزانه و خوابهای ما می باشد. فولکلور و فرهنگ سنتی منطقه نیز می‌تواند منشا بی‌پایان ایده و داستان باشد.
گفتنی است، این کارگاه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لامرد، اداره کتابخانه های عمومی لامرد و ستاد تجلیل از اهالی قلم بخش اشکنان برگزار گردید.
 
نسخه قابل چاپ